| Product Name | ST17A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP11923 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 45 |
| Gene ID | STK17A DRAK1 |
| Background | serine/threonine kinase 17a(STK17A) Homo sapiens This gene is a member of the DAP kinase-related apoptosis-inducing protein kinase family and encodes an autophosphorylated nuclear protein with a protein kinase domain. The protein has apoptosis-inducing activity. [provided by RefSeq, Jul 2008], |
| Type | polyclonal |