| Product Name | CUL4A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP11643 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human,Mouse |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 83 |
| Gene ID | CUL4A |
| Background | cullin 4A(CUL4A) Homo sapiens CUL4A is the ubiquitin ligase component of a multimeric complex involved in the degradation of DNA damage-response proteins (Liu et al., 2009 [PubMed 19481525]).[supplied by OMIM, Oct 2009], |
| Type | polyclonal |