| Product Name | TBD2A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP11455 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 102 |
| Gene ID | TBC1D2 PARIS1 PP8997 TBC1D2A |
| Background | function:May act as a GTPase-activating protein for Rab family protein(s).,similarity:Contains 1 PH domain.,similarity:Contains 1 Rab-GAP TBC domain.,tissue specificity:Expressed in a broad range of tissues. Differentially expressed in prostate normal and cancer cells., |
| Type | polyclonal |