| Product Name | RB22A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP11228 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human,Mouse |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 21 |
| Gene ID | RAB22A RAB22 |
| Background | RAB22A, member RAS oncogene family(RAB22A) Homo sapiens The protein encoded by this gene is a member of the RAB family of small GTPases. The GTP-bound form of the encoded protein has been shown to interact with early-endosomal antigen 1, and may be involved in the trafficking of and interaction between endosomal compartments. [provided by RefSeq, Jul 2008], |
| Type | polyclonal |