| Product Name | DEN5A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP11191 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human,Mouse |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 141 |
| Gene ID | DENND5A KIAA1091 RAB6IP1 |
| Background | function:May be involved in Rab6-mediated GTPase signaling.,similarity:Belongs to the RAB6IP1 family.,similarity:Contains 1 dDENN domain.,similarity:Contains 1 DENN domain.,similarity:Contains 1 PLAT domain.,similarity:Contains 1 uDENN domain.,similarity:Contains 2 RUN domains.,subunit:Probably interacts with RAB6A bound to GTP., |
| Type | polyclonal |