| Product Name | UNC5A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP11001 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human,Mouse,Rat |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 92 |
| Gene ID | UNC5A KIAA1976 UNC5H1 |
| Background | unc-5 netrin receptor A(UNC5A) Homo sapiens UNC5A belongs to a family of netrin-1 (MIM 601614) receptors thought to mediate the chemorepulsive effect of netrin-1 on specific axons. For more information on UNC5 proteins, see UNC5C (MIM 603610).[supplied by OMIM, Apr 2004], |
| Type | polyclonal |