| Product Name | MY18A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP10969 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human,Mouse |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 225 |
| Gene ID | MYO18A KIAA0216 MYSPDZ |
| Background | caution:The TIAF1 protein is coded in the 3'-UTR region of MYO18A.,function:May be involved in the maintenance of the stromal cell architectures required for cell to cell contact.,similarity:Contains 1 IQ domain.,similarity:Contains 1 myosin head-like domain.,similarity:Contains 1 PDZ (DHR) domain.,subcellular location:Colocalizes with actin.,subcellular location:Lacks the PDZ domain. Diffusely localized in the cytoplasm.,subunit:Homodimer. Interacts with JAK3 and actin., |
| Type | polyclonal |