| Product Name | LDH6A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP10881 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 36 |
| Gene ID | LDHAL6A LDHL2 |
| Background | catalytic activity:(S)-lactate + NAD(+) = pyruvate + NADH.,pathway:Fermentation; pyruvate fermentation to lactate; (S)-lactate from pyruvate: step 1/1.,similarity:Belongs to the LDH/MDH superfamily.,similarity:Belongs to the LDH/MDH superfamily. LDH family., |
| Type | polyclonal |