| Product Name | CSN7A Polyclonal Antibody |
| Cat Number | HR1AP10678 |
| Source | Rabbit |
| Applications | WB,ELISA |
| Species Reactivity | Human,Mouse |
| Storage | -20°C/1 year |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Concentration | 1 mg/ml |
| Observed Band | 30 |
| Gene ID | COPS7A CSN7A DERP10 |
| Background | COP9 signalosome subunit 7A(COPS7A) Homo sapiens This gene encodes a component of the COP9 signalosome, an evolutionarily conserved multi-subunit protease that regulates the activity of the ubiquitin conjugation pathway. Alternatively spliced transcript variants that encode the same protein have been described. [provided by RefSeq, Mar 2014], |
| Type | polyclonal |